Výsledek hledání pro výraz
Koruna česká
Menu
  Menu Zavřít
  Zpět na vše

  Den svatého Patrika

  Den svatého Patrika

  Den svatého Patrika každoročně připadá na 17. března. Tento svátek se slaví především v Irsku, kde je tento den vyhlášen jako státní svátek. Největší oblibu má ale v Americe, Kanadě a Austrálii, právě díky tomu, že v těchto zemích žije nejvíce Irů. V posledních letech získává na oblibě i v Evropě.

  Patrik byl prvním křesťanským misionářem v Irsku. Příběhů o tomto patronovi Irska jsou desítky. Podle těchto pověstí byl Patrik původem z Walesu. Jednoho dne byl zajat a uvrhnut do otroctví právě v Irsku. Po několika letech se mu ale podařilo uprchnout. Poté žil ve Francii. Tam strávil několik let v klášteře, aby se poté mohl vrátit do Irska jako křesťanský misionář. Patrik obrátil na křesťanskou víru tisíce Irů a zřídil v Irsku mnoho klášterů a škol. Dodnes se ke svatým místům, kde svatý Patrik podle legend pobýval, vydávají křesťané.

  V dnešní době už málokdo ví, proč se tento svátek slaví. Je ale velmi pozitivně přijímán veřejností. Spíše než doma, jej lidé slaví venku na různých městských akcích nebo v restauracích a barech. Tam konzumují speciálně obarvená piva a zelená jídla. V Čechách svátek není moc rozšířený. Přesto ale v centru Prahy potkáte cizince oblečených do typické zelené barvy a v barech se setkáte například s irským menu nebo již zmiňovaným zeleným pivem.

  Pokud sháníte ideální dekoraci právě pro oslavu Dne svatého Patrika, podívejte se do naší kategorie. Naleznete zde desítky nezbytných doplňků a dekorací, ať už jsou to závěsné dekorace v zelené barvě, barvy na obličej pro vytvoření speciálního zeleného looku nebo doplňky pro stolování. Večer pak můžete ozvláštnit vypuštěním lampionu přání, samozřejmě v zelené barvě.

  Speciální sekcí jsou pak balonky a balonkové dekorace. Pokud sháníte pro svou party balonky, určitě se podívejte do této kategorie. Posledním hitem jsou obří latexové balonky nebo foliové balonky v různých tvarech. Balonky si můžete vybrat a vyzvednout nafouknuté na naší prodejně v Praze, v blízkosti Palmovky. Pokud nemáte možnost odvozu, lze využít naší služby Balon kurýr.