Party tipy

 

Vyberte si svou party

 

5. prosince chodí Mikuláš

V předvečer svátku svatého Mikuláše – 5.12. jsou děti (a nejen u nás v České republice) zvyklé na návštěvy Mikuláše ve společnosti se zlými ošklivými čerty a zlatými čistými andílky. Jak to ale celé vzniklo? Biskup Mikuláš se narodil ve 3.st. n.l. v Malé Asii a kázal křesťanství. Byl hodný, pomáhal potřebným. 6.12. je datum, kdy údajně zemřel. Z jeho legend o svátosti a laskavosti vznikl tento hodný pán, který až dodnes chodí pravidelně k dětem a rozdává jim (pokud jsou celý rok hodné) sladkosti a drobné dárky. Celá tato záležitost by měla být více o zážitku, než o hmotných darech (od těch tu poté je případně zanedlouho Štědrý večer).

Protože se u nás opravdu tento večer kvůli dětem poměrně silně dodržuje, připravili jsme i my pro vás spoustu maličkostí, které by se vám mohly hodit. Ať už andělská křídla, svatozář nebo bílé rukavičky, tak čertí rohy, vidle, řetěz, ocásek. Najdete v nabídce taktéž Mikulášskou berlu, různé druhy čepic, vousy nebo pouze stylové mikulášské tašky na nadílku.

Připravme malým dětem nezapomenutelné Mikulášské návštěvy. Mohou z nich čerpat ještě dlouhá léta. A co si budeme povídat, celá tato (již předvánoční) doba je pro ně velmi tajemnou a krásnou částí roku, opředenou zvědavostí a očekávání.

 

Dekorační sady

Nemáte čas promýšlet a vybírat každou jednotlivou součást výzdoby vaší oslavy? Rozumíme a proto jsme část práce udělali již za vás.

Dekorační sady čekají u nás, připravené k akci. Předvybrané tak, jak se k sobě nejlépe hodí. Máme několik druhů a každým kompletně vyzdobíte, co potřebujete. Vymysleli jsme pro vás i cenové zvýhodnění, aby byla celá nabídka ještě zajímavější. Neváhejte tedy a vybírejte z témat, která jsou k dispozici.

První narozeniny (holčička/chlapeček)? Girlandy, pompony, stojánky s číslicí “1” a další drobnosti – vše v těch správných barvách, s autíčky nebo motýlky. Chystáte se pořádat Halloweenskou párty? I pro tuto příležitost jsme vytvořili sadu. Nebo chcete být elegantní a zdobit pouze do černé/bílé (případně do dalších barev)? Máme i sadu na Dinosaur party, kde najdete stylové košíčky na cupcake, balonky, frkačky, serpentiny, brčka. Podobné take pro malé slečny jako Jednorožec party nebo naopak pro pány Letadlová nebo Námořnická party.

Zabrouzdejte na našem webu a vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje. Věříme, že jsme mnohým usnadnili práci a zrychlili výběr. A to nás těší.

 

Milí na životní prostředí

Nemáme planetu nevyčerpatelnou, bohužel nepřežije vše.  Začínáme tedy vice uvažovat o tom, jak se k ní chovat lépe. A to je dobře. Třeba i papírovým párty nádobím tomu můžeme hodně pomoci. V naší nabídce najdete kromě bio kelímků např. i bio talířky. Ty jsou vyrobeny z cukrové třtiny a jsou biologicky rozložitelné. Jsou lehké, přitom dost pevné a dokáží plně nahradit běžné talíře. Nemusíte se bát, že se vám rozmočí, dají se použít dokonce na přihřátí do mikrovlnné trouby!

Další super vychytávkou jsou papírová brčka (místo plastových). Děláme je v krásných barevných variantách, ze kterých si vybere každý a mohou být super barevným doplňkem vaší párty.

Papírové kelímky na pití jsou oblíbené převážně ty s motivy oslavy, do které je situovaná. Pořádáte princeznovskou párty? Pořiďte papírové kelímky (a talířky) s princeznami.

V naší nabídce naleznete plastové příbory. Jsou sice z plastu, ale nejsou rozhodně jen na jedno použití. Dají se mýt (i v myčce), můžete je tak používat bez omezení. A když se nějaký příbor někam zatoulá, vůbec nic se nestane. 

Dalším praktickým pomocníkem jsou naše plastové ubrusy. Nemusíte špinit látkové a nebo pořizovat stále nové. Stačí ho po oslavě umýt vlhkým hadříkem, nechat uschnout a schovat na příště. Chovat se šetrně nebylo nikdy snazší.

 

S vystřelovacími konfetami spoustu srandy

Moment překvapení bývá ten nejobtížněji zapomenutelný. V momentě, kdy se vystřelí konfety, každý je účastníkem přítomného okamžiku. Není možné atmosféru nepřijmout za svou a neradovat se z toho, z čeho se radují ostatní. 

Pokud si chcete zpestřit párty, je to to pravé, po čem sáhnout. Moment, kdy všichni s nadšením očekávají předání hlavního dárku oslavenci? Na svatbě ve chvíli, kdy prochází novomanželé klasickým špalírem? Při večeři, na které se oznamuje velká novina pro všechny? Jako obrovská gratulace k úspěšné zkoušce, přivítání po dlouhém návratu ze zahraničí? O půlnoci 31.12. jako další Silvestrovský příspěvek do veřejného hluku a slavení? Nebo na firemní párty v nestřeženém momentu? Příležitostí je spousta.

A je pouze na Vás, jaké konfety zvolíte. Srdce, barevné papírky, hvězdičky, okvětní lístky, motýlky, bankovky. Jsme vybaveni téměř na vše. Schovat pod stůl nebo za záda  a v ten pravý moment vystřelit! Jak jednoduché.

Věřte, že s touto vychytávkou se na jakékoli oslavě nebo párty rozhodně neztratíte.

 

Je libo moderní narozeninová párty?

Pořádáte svým dětem nebo sobě rádi narozeninové párty a připadá vám, že pomalu dočerpáváte všechna zajímavá témata, dekorace, nápady? Nechte se inspirovat námi a našimi moderními tipy.

Co se týče balonků, už jste slyšeli o tzv. spojovacích balonkách? Nebo transparentních, pokud nefandíte příliš barevné dekoraci. Nově u nás na e-shopu objevíte i balonky pastelové. Pastelové odstíny jsou již delší dobu v módě a vypadají velice stylově pro každou příležitost (ty máme jak 26, tak  30 cm). Podívejte se u nás třeba i na krásné brilliant balloons. A co teprve chodící balonky? Ty si oblíbí převážně ti úplně nejmenší. Pozornost zase upoutají opravdu obří balonky s velikostí 50 nebo 100 cm. A jako sladkou tečku nabízíme taktéž balonky svíticí. Zhasněte a překvapte celé své narozeninové osazensvo.

V oboru tematických party jsme také přeborníci. Dětská témata nejsou zázrakem, ale pojďte zapařit i jako dospělí! Věnce, barevné podprsenky a tanec hula hula? Havajská party. Party ve stylu USA. Nebo Casino a Gangster party? Nebo retro party, ta je nestárnoucí. Naše černobílé dekorace vás nezklamou.

Skvělou zábavu nebo moment překvapení vám jistě zaručí vystřelovací konfety. Vybírejte dle barev, motivu, velikosti. Můžete mít srdíčka, bankovky, kolečka, serpentiny,..

 

Vánoce jsou tady.. Vááánoce jsou tady

V centru města se schází lidi. Stojí u stánků a zahřívají se o výborný čaj, svařené víno, které svírají v ruce. Zdraví se navzájem, všichni se usmívají. Hrají koledy. Děti pobíhají a jsou natěšené. Maminky si vyměňují recepty na cukroví, tatínkové na to, jak postavit ten nejstabilnější stojan na vánoční stromeček. Ti nejmenší se chlubí, kdo napsal lepší dopis Ježíškovi. Bruslí se. Chodí se krmit zvířátka do lesa. Sáňkuje, bobuje se, staví se sněhuláci. Konají se sněhové bitvy. Shání se, čím udělat svým nejbližším radost. Dekoruje se svíčkama a světýlkama celý domov, na dveře se věší stylový věnec. Na nohy se oblečou veselé huňaté ponožky a lehne se s nimi před krb pod deku. To a spoustu dalšího, to jsou Vánoce. 

Poslední dobou zdroj chaosu, nervů a hektického shonu pro spoustu lidí a přitom by to mělo být období odpočinku, na který se budeme celý rok těšit. Trávíme ho s naší rodinou, přáteli. Sházíme se s kolegy a spolužáky na předvánoční párty. To vše jsou přeci důvody k čisté radosti.

Jak vlastně Vánoce vznikly? Jsou to křesťanské svátky narození Ježíše Krista.  Malého Ježíška, kterému naši nejmenší věnují svá první písmenka v dopisech plných přání. A jaké jsou další tradice? Staví se betlémy, posílají se vánoční pohlednice, kouká se na pohádky, posílají se lodičky, zdobí se perníčky, učí se koledy. Děti mají volno ze školy, rodiče si ho často berou z práce. A prostě se jen existuje. Spolu a plní lásky. 

Rádi byste si zpříjemnili ty své Vánoce? A třeba i trochu dozdobili? Mrkněte se do naší vánoční kategorie a vyberte ty nejvhodnější právě pro vás. Bude to něco domů? Nebo rekvizity na nezapomenutelnou párty s přáteli? Záleží jen na vás.

 

Den dětí

Den dětí slavíme každý rok 1. června. Je to den, kdy děláme radost svým nejmenším, protože si to zaslouží. Dělají nám celý rok radost, rostou nám před očima a stále se od nich učíme něco nového (aniž bychom si to kolikrát uvědomovali). Tento den se konají různé akce, všude se něco děje. Není těžké si vybrat.

Z historického hlediska tento mezinárodní den vznikl po druhé světové válce kvůli masovém zabíjení žen a dětí. První se tedy oslavoval roku 1950 a dnes tento svátek slaví asi 150 zemí na světě. Nejde však pouze o den radosti, veselí a her, ale rovněž připomínku na zmíněné krušné časy a na to, že i v dnešní době bohužel existují děti, které trpí. Proto vnímejme 1. června i jako den dětských práv a ochrany těchto malých členů společnosti.

A jak že je možné tento den svým ratolestěm udělat co nejhezčí? Kromě veřejně organizovaných dětských dnů různými organizacemi nebo firmami s klauny, face-paintingem, soutěžemi, skákacími hrady atp. si můžeme troufnout uspořádat třeba i domácí dětskou párty. Co takhle pozvat pár kamarádů, upéct samé dobroty, vyzdobit dětský pokoj nebo zahradu a užívat si spolu s dětmi jejich neskrývané radosti a usměvavých očí?

Mohli byste k tomu potřebovat barvičky na obličej, balónkovou výzdobu, karnevalové kostýmy, lampiony, potřeby pro stolování a spoustu dalšího z našeho e-shopu!

 

Svatební párty jako jedna z těch nejdůležitějších v životě

Svatba. Důležitý den, kterým stvrzujeme, že nás potkalo něco krásného, čeho je třeba si vážit. Potkali jsme toho, s kým chceme strávit svůj život a uzavřít s ním tímto něco posvátného před očima našich nejbližších. Slovo vzniklo od slova “svatý” a to proto, že jde o obřad, kdy se zveřejní silný vztah, svazek. V každé kultuře existují trochu odlišné svatební zvyky a obyčeje. Mohou se lišit už jen u sousedních zemí v Evropě. Víme, že v některých oblastech se ještě dodnes konají domluvené sňatky, kdy si sebe navzájem bohužel novomanželé nevybírají, ale jedná se o převážně finanční a jiné kalkuly stran rodin obou z páru. Buďme tedy rádi, že my si vybrat můžeme a toho nejlepšího z nejlepších (nebo samozřejmě tu)!

Jaké že máme tradiční české zvyky na svatbách? Hondě se dbá na výzdobu. Každá nevěsta si volí vlastní styl svatby, který se jí nejvíce líbí a dle toho se poté dekoruje vše. Od místa obřadu, hostiny, po květinovou výzdobu, auta, atp. Družičky mívají často stejné šaty a ladí nějakým způsobem k nevěstě. Nevěsty měsíce před svatbou věnují každou svou volnou chvilku plánování právě tohoto svatého dne a každé maličkosti.  Pečou se svatební koláčky, hází se svatební kyticí, po obřadu se na novomanžele hází okvětní lístky ve špalíru. Rozbíjí se talíř, jí se společně polévka, krájí se dort, tančí se první novomanželský tanec. Občas se unáší nevěsta jejími kamarády. Krásným završením celého svatebního veselí bývá svatební cesta, na kterou se odjíždí/odlétá pár dní po sňatku.

Spoustu veselých svatebních dekorací jako např. speciální bílé a průhledné svatební balonky, pomůcky do vtipných foto-koutků, krabičky na výslužky, předpřipravené jmenovky, svíčky na stoly nebo stále více oblíbené svatební knihy na pamatáku – vše najdete u nás na webu.

 

Čarodějnice

Čarodějnice

Pálení čarodějnic nebo také Filipojakubská noc je stále velmi oblíbenou českou tradicí. Její historie sahá až do 8. století. Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Původně se svátek slavil o úplňku, který nastal nejblíže ke dnu přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem. Tradovalo se, že noc se čarodějnice na prokletém místě (například na popravišti) slétají na čarodějnický sabat. Šlo o jeden z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých jsou ukryty poklady.

Na ochranu před čarodějnicemi (původně před zlými duchy a démony obecně, čarodějnice jsou až výsledkem inkvizičních procesů) se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo „pálení čarodějnic“. Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Jsou také známe tradice, kdy se přes oheň skákalo. Chlapci především kvůli zajištění mládí, ženy pak věřily, že přeskočením ohně podpoří svou plodnost.

V Čechách je tato tradice velmi oblíbená především na vesnicích a v menších městech. Obyvatelé se scházejí u tradičního zapalování hranice. Taje tvořena většinou dřevem a svozem odpadu z jarní údržby zahrádek. Na vrcholu této vatry je pak často figurína čarodějnice. Hranice se zapálí, opékají se buřty a děti si užívají na čarodějnickém reji. V posledních letech se oslava pálení čarodějnic vrací i do větších měst, kde se konají různé hudební festivaly, společenské akce nebo karnevaly.

Pro tyto příležitosti je potřeba se pořádně vybavit. Ti šikovnější popustí uzdu fantazii a vyrobí si kostým sami. Správné čarodějnici by nemělo chybět pořádné koště, čarodějnický klobouk a hůlka. Kostým můžete doplnit strašidelným pavoukem, kterého připevníte třeba na rameno. Nezapomeňte si také zašpinit obličej šmírou, k tomu perfektně postačí černá barva na obličej.

Všechny potřebné rekvizity a doplňky naleznete v naší čarodějnické kategorii. Zboží máme skladem, vyberete si tak i na naší prodejně v Praze. Budeme se na vás těšit!

 

Den svatého Patrika

Den svatého Patrika

Den svatého Patrika každoročně připadá na 17. března. Tento svátek se slaví především v Irsku, kde je tento den vyhlášen jako státní svátek. Největší oblibu má ale v Americe, Kanadě a Austrálii, právě díky tomu, že v těchto zemích žije nejvíce Irů. V posledních letech získává na oblibě i v Evropě.

Patrik byl prvním křesťanským misionářem v Irsku. Příběhů o tomto patronovi Irska jsou desítky. Podle těchto pověstí byl Patrik původem z Walesu. Jednoho dne byl zajat a uvrhnut do otroctví právě v Irsku. Po několika letech se mu ale podařilo uprchnout. Poté žil ve Francii. Tam strávil několik let v klášteře, aby se poté mohl vrátit do Irska jako křesťanský misionář. Patrik obrátil na křesťanskou víru tisíce Irů a zřídil v Irsku mnoho klášterů a škol. Dodnes se ke svatým místům, kde svatý Patrik podle legend pobýval, vydávají křesťané.

V dnešní době už málokdo ví, proč se tento svátek slaví. Je ale velmi pozitivně přijímán veřejností. Spíše než doma, jej lidé slaví venku na různých městských akcích nebo v restauracích a barech. Tam konzumují speciálně obarvená piva a zelená jídla. V Čechách svátek není moc rozšířený. Přesto ale v centru Prahy potkáte cizince oblečených do typické zelené barvy a v barech se setkáte například s irským menu nebo již zmiňovaným zeleným pivem.

Pokud sháníte ideální dekoraci právě pro oslavu Dne svatého Patrika, podívejte se do naší kategorie. Naleznete zde desítky nezbytných doplňků a dekorací, ať už jsou to závěsné dekorace v zelené barvě, barvy na obličej pro vytvoření speciálního zeleného looku nebo doplňky pro stolování. Večer pak můžete ozvláštnit vypuštěním lampionu přání, samozřejmě v zelené barvě.

Speciální sekcí jsou pak balonky a balonkové dekorace. Pokud sháníte pro svou party balonky, určitě se podívejte do této kategorie. Posledním hitem jsou obří latexové balonky nebo foliové balonky v různých tvarech. Balonky si můžete vybrat a vyzvednout nafouknuté na naší prodejně v Praze, v blízkosti Palmovky. Pokud nemáte možnost odvozu, lze využít naší služby Balon kurýr.

Slavíme 3. narozeniny a od 15. 3. máme pro všechny naše zákazníky dárek v podobě 10% slevy na jakoukoliv objednávku na eshopu, určitě této akce využijte. Budeme se na vás těšit.

 

 

Valentýn - svátek zamilovaných

Svátek zamilovaných

Den svatého Valentýna nebo také Svátek svatého Valentýna se každoročně slaví 14. února. Ohledně tohoto svátku panují stále dohady. Některým vadí, jak je Valentýn masivně propagován obchodníky za účelem vydělat co nejvíce peněz. Mezi veřejností koluje, že Valentýn je americký svátek, což ale není pravda.

Svátek pochází již ze starověkého Říma, zřejmě podle tehdejšího svátku Lupercalia, kdy se do speciální urny vkládaly lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž si pak vytáhl lísteček a ta dívka, která na něm byla napsána, se měla stát jeho přítelkyní na nadcházející rok. Další historická fakta pak pojednávají o středověkém knězi, jménem Valentin, který tajně oddával zamilované páry, které jinak na sňatek neměli nárok. Za toto měl být právě na 14. února popraven. K obnovení tohoto svátku došlo právě v USA, čistě z obchodních důvodů. Proto si veřejnost myslí, že jde o americký svátek.

V Čechách slaví svátek především mladší generace, ty starší spíše holdují Prvnímu máji. Klasikou, která k Valentýnu patří, je valentýnka. Vyrobte pro svého partnera originální valentýnské přání. Vlastnoručně vyráběné dárky jsou velmi oblíbené.

Ideálním doplňkem k valentýnce je pak nafukovací balonek, plněný heliem, na jehož stuhu valentýnku můžete navázat. Balonky ve tvaru srdce, jsou na Valentýna nejvíce oblíbené, protože srdce je hlavním znakem svátku zamilovaných. Nabídku valentýnských balonků máme skutečně širokou a vybere si tak úplně každý.
Balonky si můžete vyzvednout přímo na naší prodejně v Praze, v blízkosti metra Palmovka nebo si je objednat na našem eshopu.

Pokud chcete svou drahou polovičku překvapit něčím skutečně neobvyklým, zvolte dárek v balonku. Do průhledného balonu se vloží drobný dárek nebo pozornost o velikosti cca 15 cm a nejlépe z poddajného materiálu. Balonek se potom vystele konfetami a dodekoruje se podle vašeho přání.

Jestliže chystáte uspořádat valentýnskou party, určitě nezapomeňte na důležité doplňky, jako jsou zamilovaná brčka, nápisy na špejlích, sady na cupcaky nebo party brýle. Interiér party pak můžete vyzdobit obřími foliovými balonky v luxusní zlaté nebo stříbrné barvě a vytvořit klasické valentýnské nápisy ať už česky nebo anglicky. Pro tuto příležitost vám také dokážeme vytvořit balonkové dekorace, jako například velké srdce složené z malých růžových a červených balonků. Naši dekoratéři jsou zkušení, rádi vám poradí vhodnou dekoraci na valentýnskou party, stačí zaslat email na info@balonkypraha.cz.

V naší kamenné prodejně v Praze poskytujeme 14. února slevu 20 % na všechny valentýnské balonky, podrobnosti naleznete na našem Facebooku.

 

Maturitní ples

Blíží se sezona maturitních plesů, máte již vše připraveno?

Maturitní ples je společenská tradice a událost, která je spojena se zakončením vzdělávání na střední škole. Organizují si jej studenti a koná se v období od prosince do března. Často jsou maturitní plesy spojené ještě s takzvaným stužkováním. Jde o tradici vítání nových studentů do prvních ročníků.

Maturitní plesy se plánují zhruba půl roku dopředu a z velké části se na plánování podílejí sami studenti. Učitelé jsou tu spíše rádci. Jak ale správně naplánovat maturitní ples?

Bezesporu se jako první musí řešit adekvátní prostory. Ve větších městech je samozřejmě možností více, v menších městech se pak vybírá třeba jen z jednoho kulturního domu. Je ale nutné myslet na to, že škol je více a každá z nich maturitní ples pořádá, proto je potřeba zamluvit prostory co nejdříve.

Po zarezervování prostor je potřeba sehnat lidi, bez kterých se maturitní plesy neobejdou, jako je fotograf, moderátor, kapela nebo DJ.

Dále je nutné myslet na šerpy, celkový program, půlnoční překvapení. Pokud toto všechno budete mít zařízeno, je třeba dát dohromady dekoraci sálu.

K dekoraci jsou perfektní balonky. Pokud máte ples laděný do nějakého tématu, hodí se balonky minimálně barevně sladěné. Lepší jsou ale přímo balonky dekorované na míru. Ke vstupu nebo do fotokoutku na večírek, jsou vhodné balonkové brány nebo dlouhé girlandy, plněné vzduchem. Zvláště girlandy jsou velmi oblíbené, protože finančně vycházejí nejlépe. Barevně je lze nakombinovat tak, jak si pořadatelé zvolí.

Balonky si můžete také nechat nafoukat heliem a nechat je volně vznášet u stropu, třeba ve foyer kulturního domu, nebo je nechat přivázat na speciální těžítka a libovolně je rozmístit po sále. Tato možnost ale patří mezi ty dražší.

Pro nástup maturantů se pak často používají konfetová děla nebo různé konfety, či serpentiny, které ještě umocní slavnostní efekt. Jejich použití je ideální i na after party po plese.

Na after party pak také obstarejte vhodné party doplňky, jako jsou rekvizity do fotokoutků. To mohou být jak různé zábavné klobouky, paruky, vtipné brýle nebo čelenky. Oblíbené jsou také papírové doplňky přidělané na tyčkách.

Spoustu potřebných věcí naleznete na našich stránkách a také u nás na prodejně v Praze. Zároveň vám rádi poradíme s výběrem vhodné dekorace. Zastavte se u nás, budeme se těšit.

 

Lampiony štěstí

 

Jak oslavit Silvestra bez ohňostroje?

Pokud plánujete party na Silvestra v pohodlí domova se svými přáteli nebo rodinou a nejste fanoušky ohňostrojů a petard, máme pro vás příjemnější řešení. Vyzkoušejte létající lampiony štěstí.

Z historie víme, že se tradice vypouštění lampionů je stará už dva tisíce let a původně jde o zvyk pocházející z Číny. Lampiony se tu vypouštějí jak na oslavu, tak na zahnání všeho zlého. Později je používali vojáci pro signalizaci, především díky dobré viditelnosti v noci.

Dnes se používají především při slavnostních událostech jako jsou svatby, oslavy nebo různé party. Jsou tak skvělou alternativou klasickým ohňostrojům, kterým ne každý holduje. Na lampiony se fixem dá napsat přání a pak jej rituálně vypustit. Pro oslavu nového roku jsou ideální. Je ale důležité myslet na to, kde lampion vypustíte. Vyberte vhodné místo, kde nejsou stromy, suchá tráva, elektrické dráty nebo třeba hustý letecký provoz.

Lampiony fungují na principu horkovzdušných balonů, které se po zapálení hořáku ve spodní části lampionu naplní horkým vzduchem a vznesou se k nebi. Jsou vyrobeny z velmi lehkého materiálu, především z papíru. Stačí tedy hořák zapálit, uchopit lampion oběma rukama a počkat až se začne plnit horkým vzduchem. Jakmile pocítíte, že chce lampion stoupat, podržte jej ještě chviličku a pak vypusťte.

Lampiony štěstí a přání naleznete na našem eshopu BalonkyPraha.cz a také na naší prodejně na Praze 8, v blízkosti metra Palmovka. Zastavte se u nás, budeme se těšit.

 

 

Silvestrovská party

Silvestrovská party

Silvestr je poslední den v roce. Je spojen s různými party a oslavami, právě kvůli odchodu roku starého a zároveň se vítá rok nový. Pokud se letos chystáte oslavit Silvestra doma, máme pro vás pár tipů, jak uspořádat skvělou silvestrovskou party.

Pozvěte své hosty

Jestli jste se rozhodli, že zrovna vy budete letos tím, kdo bude hostit vaše přátele, či příbuzné, nezapomeňte je včas pozvat. Pozvánky seženete jak na internetu ke stažení, tak si je můžete také sami vytvořit, případně koupit již hotové. Pozvánky na party se zpravidla posílají deset dní dopředu, aby se vám stihli všichni vyjádřit a vy jste pak mohli rozmýšlet další plán.

Připravte si rozpočet

Kolik peněz budete chtít investovat do dekorace? Jak moc chcete utratit za jídlo a pití? To je určitě dobré si stanovit hned na začátku, abyste pak nebyli překvapeni.

Jídlo a pití

Nakupte si vše s dostatečným předstihem. Opět se tak vyhnete stresu. Rozmyslete si, co chcete hostům podávat. Ideální je něco neobvyklého, jako třeba fondue a to jak masové, tak s ovocem a čokoládou. Zapomenout by se ale nemělo ani na klasické chlebíčky, které Češi prostě milují. Alkoholem se na Silvestra skutečně nešetří, připravte si tedy dostatečné zásoby ale myslete také na ty, kteří alkoholu neholdují.

Dekorace

Na trhu naleznete stovky silvestrovských dekorací. Tady si skutečně vybere každý. Dekoraci byste měli zvolit adekvátní k vašemu prostoru. Jsou ale stálice, které na party zkrátka nesmí chybět. To jsou balonky, čepičky, frkačky a konfety. Ti šikovnější z nás, si pak silvestrovskou dekoraci mohou vytvořit sami.
Velkým hitem jsou ale letos obří foliové číslice a písmena. Lze je nechat naplnit heliem, pokud chcete aby létaly. Lze je plnit i klasickým vzduchem. Ideální je z těchto balonků vytvořit nápis jako SILVESTR, NYE nebo použít balonkové číslice a vytvořit nápis 2017.
Pro své hosty, na rozloučenou, připravte balonky plněné heliem, do kterých lze vložit led světélko. Balonky ve tmě pak krásně svítí.

Zábava

Bylo by určitě dobré si dopředu naplánovat program, pro své hosty. Rozhodně není zábavné, když je posadíte před zapnutou televizi. Na ní raději úplně zapomeňte, případně nalaďte program nějaké hudební televize. Na internetu je k nalezení velké množství zábavných her, které se svými hosty můžete hrát, a přitom nestojí moc peněz. Ozvláštnit silvestrovské veselí můžete třeba alkoholovým bingem či dalšími alkoholovými hrami.

Pro vaši silvestrovskou party máme otevřeno i 31. prosince a to do 18 hodin. Přímo na naší prodejně, v blízkosti metra Palmovka, vám nafoukneme balonky heliem a pomůžeme vybrat správnou silvestrovskou dekoraci.